Geologická služba s.r.o.

sídlo firmy :
Geologická služba s. r. o.
Studentská 235/17, 29001 Poděbrady
Tel.: 325 615 583 Fax : 325 615 623 GSM : 774 661 061
E-mail: info@geosluzba.cz

územní pracoviště :
Geologická služba s.r.o.
středisko Žamberk
Čs.armády 461, 564 01 Žamberk
GSM : 603740781
E-mail: zamberk.gs@seznam.cz
Geologická služba s.r.o.


•Geologická služba s.r.o. provádí komplexní práce v oblasti geologie, ochrany a tvorby životního prostředí na celém území ČR i v zahraničí.
•Profesionalita poskytovaných služeb je založena na vysoké odborné kvalifikaci, dlouholetých zkušenostech, referencích a potřebných legislativních oprávnění.
Technik firmy Geologická služba.
Od ukončení středoškolského studia se autor věnuje oboru aplikovaná geofyzika ve firmě Geologická služba s.r.o. v Žamberku. Jako technik firmy realizuje projekty zabývající se problémy životního prostředí, měření radonu a jeho odvětrání. Dlouhodobě spolupracuje s OHGS Ústí nad Orlicí v oblasti nalézání nových vodních zdrojů nebo likvidací ropného znečištění pomocí biologické degradace. Tím získal znalosti ve velkém množství dalších oborů jako jsou zabezpečovací technika, měření a regulace, slaboproudá elektrotechnika, problematika čištění odpadních vod včetně biotechnologií aplikovaných v ekologii.

telefon: 603740781
e-mail: zamberk.gs@seznam.cz

Poděbrady, Nymburk, Kolín, Městec Králové, Mladá Boleslav, Východní Praha, Žamberk

Magnetometrie
Magnetometrie je vhodná pro mapování tektonických poruch a dislokací nebo pro zjišťování kontaktů mezi kyselými a bazickými horninami. Dále lze pomocí magnetometrie vyhledávat ložiska některých nerostných surovin, bazická tělěsa magmatického původu, čedičové soupouchy (diamantová prospekce). Významu nabývá například v archeologickém průzkumu nebo při vyhledávání staré (nevybuchlé) munice v bývalých vojenských prostorech případně podzemních chodeb, potrubí a kabelů.
Příklad využití.
Poblíž Whittingtonského zámku o kterém se předpokládalo, že pochází z 16. nebo 17. století objevil archeolog Peter King zahradu se zavlažovacím systémem. Pomocí magnetometrie a zkoumání půdy radarem objevil stopy pravidelných chodníků. objevil tím zahradu pocházející z let 1300 - 1349 a je to nejstarší zahrada, kterou lze v Británii najít.
Středověká zahrada
Středověká zahrada
.........................................................................................
.......................................................................................
webmaster - Jaroslav Trejtnar
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one